Mikrovállalkozások létrehozása és fejlesztése – Pályázati lehetőség

Megjelent az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a mikrovállalkozások létrehozására és fejlesztésére LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével 2012-ben nyújtandó támogatások részletes feltételeiről szóló 71/2012. (V. 21.) számú MVH Közlemény. A Közleményben megtalálják a Támogatási Kérelem benyújtásához szükséges formanyomtatványokat, kitöltési útmutatókat.
A kérelmek benyújtásának részletes feltételeit a Magyar Közlöny 2012. évi 57. számában megjelent 47/2012. (V.11.) VM rendelet tartalmazza. Mely az alábbi linken elérhető:

A pályázati felhívás összefoglalója:
10 főnél kevesebb munkavállalót foglalkoztató, nem mezőgazdasági termékekhez kapcsolódó vállalkozások létrehozására és fejlesztésére irányul.
Támogatás vehető igénybe mikrovállalkozások fejlesztéseinek támogatására, a mikrovállalkozások megkezdett vagy tervezett gazdasági tevékenységéhez közvetlenül kapcsolódó tevékenységre.
Támogatás igénybevételére jogosult:

1. működő mikrovállalkozás,
  2. induló mikrovállalkozás,
  3. természetes személy, aki vállalja, hogy a támogatás megítélését követően az első kifizetési kérelem benyújtásának időpontjáig egyéni vállalkozóként nyilvántartásba veteti magát és tevékenységét, amennyiben főállású alkalmazottat nem foglalkoztat, főállásban ekként végzi.

Támogatható tevékenységnek és elszámolható kiadásnak minősül:

1. a fejleszteni kívánt tevékenységhez kötődő eszközök,
  2. gazdasági tevékenységgel érintett épülethez, épületrészhez, építményrészhez tartozó, a fejlesztési tevékenységhez kapcsolódó építési munka, új épület, építmény kialakítása,
  3. gazdasági tevékenységgel érintett épülethez vagy épületrészhez kapcsolódó kisléptékű infrastruktúra-fejlesztés,
  4. minőségbiztosítási és környezetirányítási rendszer, szabvány bevezetése,
  5. egyéb elszámolható kiadások (hirdetés, engedélyezési eljárás díja stb.),
  6. eszközként elszámolható kiadás a vállalkozás támogatható tevékenységét szolgáló szoftver licencek ellenértéke.

A támogatás mérték:

1. hátrányos helyzetű területen megvalósuló fejlesztés esetén az összes elszámolható kiadás 65%-a, de legfeljebb 25 000 000 Ft (Császártöltés, Csengőd, Imrehegy, Kaskantyú, Páhi, Tázlár),
  2. egyéb területen megvalósuló fejlesztés esetén az összes elszámolható kiadás 60%-a, de legfeljebb 25 000 000 Ft (Akasztó, Soltszentimre, Tabdi).

A támogatási kérelmeket postai úton lehet benyújtani Egyesületünkhöz 2012. június 1. és 2012. június 30. között.