• IH közlemény az előzetes elismerésről (2015-10-22)
  • A palyazat.gov.hu oldalon megjelent "A Vidékfejlesztési Program Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap Irányító Hatóságának előzetes LEADER HACS elismerésekről szóló tájékoztatása" című közlemény.

A közlemény az alábbi linken elérhető:

A közlemény a lezárult előzetes területi és szervezeti elismerési eljárást zárja le (2015.09.25. dátumú jóváhagyó elismerések), és összegzi a településlistákat, valamint tájékoztat a 19.2 Helyi Fejlesztési Stratégia megvalósításhoz kapcsolódó forrásokról.

Az 1. számú mellékletben a két forrástáblát úgy kell értelmezni, hogy az első, magasabb összeget tartalmazó oszlop a teljes indikatív forráskeretet tartalmazza, a második, alacsonyabb összeget tartalmazó oszlop pedig a forráskeret 85%-át, azaz a fejlesztési forrást tartalmazza a működési forrás nélkül.

A közlemény értelmében az ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület illetékességi területéhez a 2014-2020 közötti fejlesztési időszakban 31 település (Akasztó, Apostag, Bátya, Csengőd, Drágszél, Dunaegyháza, Dunapataj, Dunaszentbenedek, Dunatetétlen, Dunavecse, Foktő, Géderlak, Harta, Homokmégy, Imrehegy, Kalocsa, Kaskantyú, Kiskőrös, Miske, Ordas, Öregcsertő, Páhi, Solt, Soltszentimre, Soltvadkert, Szakmár, Tabdi, Tázlár, Újsolt, Újtelek, Uszód tartozik, melyek közül kettő település (Kalocsa, Kiskőrös) külterülettel jogosult részt venni a LEADER programban.

Az Egyesület részére a korábbiakban említett időszakban összesen 651.000.000 Ft indikatív forráskeret került meghatározásra, mely forrásból 553.350.000 Ft köthető le fejlesztésekre, s a fennmaradt, 15%-os keretösszeg fordítható az Egyesület működési költségeire. (Jelen adatok megtekinthetőek a közlemény 1. számú melléklet 92. pontjában.)

1. számú melléklet

Közlemény_Tájékoztatás az előzetes elismeréssel rendelkező LEADER Helyi Akciócsoportokkal kapcsolatban