• Fejlesztések Hartán (2022-01-19)
  • Különleges helyzetben van Harta, ahol az óvoda, a minibölcsőde, az általános iskola, és a zene iskola is a Német Nemzetiségi Önkormányzat fenntartásában van, immár 6 éve. Jó gazdaként ugyanúgy gondját viselik valamennyi intézménynek, és nagyon komoly beruházásokat hajtottak végre jelentős kormányzati támogatással (több, mint 110 millió forint), de a fejlesztésekhez önerőt is hozzá tettek a települési és a nemzetiségi önkormányzat egyaránt.

A szociális intézmény nappali ellátóhelye egy régi, romos elbontott ház helyére épült, és intézményi fenntartásban működő szálláshely is kialakításra került. A közel 180 millió forintos kormányzati támogatással, 20 millió forintos önerővel egy olyan épületegyüttes szolgálja a hartaiakat, amely a XXI. század minden elvárásának megfelel.

A tűzoltó egyesület pedig országúti gyorsbeavatkozó gépjárművet tudott beszerezni a használatához szükséges eszközökkel, ár- és belvízvédekezéshez gépjárművet, valamint a feladatellátáshoz szükséges egyéb szakmai berendezéseket, mindösszesen 25 millió forint pályázati forrás elnyerésével.

(forrás: Font Sándor Országgyűlési képviselő Facebook oldala)