• Kiskőrösön megalakult a Vállalkozói Klub Egyesület (2021-11-16)
  • Még a ‘80-as évek végén alakult meg Kiskőrösön az első Vállalkozói Klub. Mint minden közösség életében, ebben is voltak csendesebb és mozgalmasabb időszakok. Végül a 2019. év végén “vette a kezébe” Kiskőrös Város Önkormányzata a Vállalkozói Klub újraalakítását. Mai találkozójukon Domonyi László polgármester elmondta, hogy a pandémia ugyan közbe szólt, de az előkészítő munkákat el tudták végezni ahhoz, hogy 2021. nyarán bejegyzésre került egy szervezett formában, mint Vállalkozói Klub Egyesület.
    Onnantól kezdve nem csupán egy baráti körként működnek, hanem vállalkozói fórumként, ahol nem csak a tapasztalatokat tudják átadni egymásnak, hanem pályázati források bevonásával helyben is meg tudnak szervezni olyan szakmai rendezvényeket, amelyekért eddig Budapestig kellett autózni.
    Kiskőrösi, illetve kiskőrösi székhellyel rendelkező vállalkozókat várnak az egyesületbe, amely nonprofit szervezetként fog működni, a vezetőség pedig társadalmi megbízatással, díjazás nélkül végzi munkáját.
    Az önkormányzat segítséget nyújt a könyvelésben, biztosítja a pályázatíráshoz a szakmai hátteret, az összejövetelekhez a helyszínt és mindent, ami a Vállalkozói Klub működéshez szükséges annak érdekében, hogy a kiskőrösi vállalkozók, immár szervezett formában, minél eredményesebben tudják végezni tevékenységüket.

Forrás: Font Sándor facebook oldala