• Drágszél Község Faluház épületében Teakonyha létesítése - Szakmai beszámoló (2022-05-23)
  • Kedvezményezett neve: Drágszél község Önkormányzata

Címe:  6342 Drágszél Kossuth L.utca 18.

Ügyfél-azonosító: 1004294706

Projekt azonosítószám: 1919457318

Támogatói okirat iratazonosító száma:3296372400

A Vidékfejlesztési Program keretén belül a(z) Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-3.-17  kódszámú: Közösségi célú fejlesztések, a helyi életminőség javításának támogatása  című felhívás alapján  Drágszél Község Önkormányzata, mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

A Drágszél Község Faluház épületében teakonyha létesítése című támogatási kérelmet Támogató elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogató Okirat kiállítására 2021.szeptember 22.-én  került sor, ezt követően került sor a projekt megvalósítására.

Megvalósítási hely: DRÁGSZÉL

Cím:6342 Drágszél Kossuth L.utca 18.

Projekt mérföldkövei:

Mérföldkő sorszáma : 1

Megvalósítani tervezett eredmény: A tervezett projekt a közösségi terek fejlesztésével hatékonyan segíti az alapvető szolgáltatásokhoz és a közösségi élet feltételeihez való hozzáférést.

Megvalósított tevékenységek:

A vonatkozó felhívás 3.1. A projekt keretében megvalósítandó tevékenységek fejezete szerinti vállalt tevékenység megnevezése és előrehaladásának bemutatása

Tevékenység megnevezése:

A megvalósított tevékenységek ismertetése: A település megjelenésében meghatározó szereppel bíró épületek , épületrészek külső és belső korszerűsítése.

A Projekt műszaki-szakmai eredményei:

Mérföldkő sorszáma

Eredmény megnevezése

Eredmény leírása

Az eredmény nem számszerűsíthető egyéb tulajdonsága

1

A közösségi ház épületében kapott helyet a Miskei Közös Önkormányzati Hivatal Drágszéli Kirendeltségének Hivatala, az orvosi rendelő és a könyvtár. A kialakított teakonyha helyisége üresen állt. A tervdokumentáció alapján közvetlen kapcsolatot alakítottunk ki a Hivatal tárgyalótermével, egy szélfogón keresztül. A szélfogóból nyílik a teakonyha , a másik ajtó a WC előterébe vezet. A teakonyha betonburkolatát hidegburkoló lapokkal fedtük. A villamosság és a víz- és csatornaszerelési munkálatok befejeztével a festés-mázolás következett. A fűtési szerelvények felszerelése és a beüzemelés után a konyhabútor összeszerelésére és a konyhai gépek beüzemelésére került sor. A műszaki átadás-átvétel megtörténtével új közösségi tér létesült , mely hatékonyan javítja a közösségi élet feltételeihez való hozzáférés javítását és az alapvető szolgáltatások elérését.

A projekt a közösségi terek fejlesztésével hatékonyan segíti az alapvető szolgáltatásokhoz és a közösségi élet feletételeihez való hozzáférést. A kor követelményeinek megfelelő berendezett teakonyha és kiszolgálóhelyiségei valósultak meg.

A rászorulók életkörülményeinek nagymértékű javulása.