• Háromnapos rendezvénysorozattal ünnepelt Tázlár (2022-06-29)
  • Különleges programokkal várták az érdeklődőket az elmúlt hétvégén, június 24-26. között a tázlári Juniálisra, ahol Tázlár fennállásának 150. évfordulóját ünnepelték.

Már a pénteki napon is nagy volt az érdeklődés a Művelődési Házban megtartott Tázlár történelmi előadásán, ami előre vetítette, hogy nagy lesz az érdeklődés a szombati fő napra is, ahol rengeteg programmal várták a résztvevő vendégeket.

Nem csalódtak azok, akik kilátogattak a labdarúgó pályára, mert változatos, érdekes és különleges programokat is láthattak.

Szombaton zeneszóra ébredt a község Dj Major jóvoltából, majd 9 órakor elkezdődtek a futballmérkőzések és a gyermekprogramok, amelyek közül a legnépszerűbb az arcfestés és a csillámtetoválás volt, de kihagyhatatlanok voltak az ugrálóvárak is. Aki az íjászatot kedveli, az is megtalálta a számítását, hiszen korhű viseletben segítették a Vadkerti Hunok Hagyományőrző Egyesület tagjai az érdeklődőket. Értéktár kiállításokkal is készültek a szervezők. A helyi Kézimunka Klub mellett imrehegyi és soltvadkerti értékeket is meg lehetett tekinteni.

Nagyanyáink receptjei alapján 26 különböző édes, és 13 fajta sós sütivel neveztek az ottani ügyes kezű háziasszonyok.

Sokan bográcsoztak, ahol finomabbnál finomabb pörköltek főttek, ezért a pörköltfőző verseny sem maradhatott ki.

Az ünnepélyes megnyitó Bán Róbert tázlári, és Dobrai Ferenc diósadi polgármester köszöntő beszédeivel kezdődött. A megnyitó műsorában elsőként az óvodások, majd a tázlári iskola énekkarának  előadását láthatták az érdeklődők,  Tázlári Rozmaring Asszonykórus virágos csokrot énekelt, majd a Tázlári Citerazenekar mulatós egyveleget adott elő.

A délután folyamán meg lehetett tekinteni a veterán járművek kiállítását, és amire sokan voltak kíváncsiak a Prémium Médiaválogatott, a Polgármester All Stars és a Tázlári Válogatott focicsapatok körmérkőzéseit.

Az est fénypontja a Prémium Médiaválogatottból a színpadon is fellépő Palcsó TamásRaul és Cozombolisz Peti énekes-zenés műsora volt.
    Az éjszakába nyúló fergeteges nosztalgia bulit Dj Major biztosította.

Vasárnap a település 150. születésnapja alkalmából hálaadó ökumenikus istentiszteletet tartottak a tázlári katolikus templomban.

A három napos rendezvény a tázlári parkban felállított Tázlár 150 éves település emlékkő felavatásával zárult.

Forrás: vira.hu