• Szakmár Községi Sportegyesület Fűnyírótraktor beszerzése (2022-08-25)
  • A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-5.-17 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Közbiztonságot javító, kulturális és sporttevékenységet folytató civil szervezetek céljainak elérését szolgáló infrastruktúra fejlesztés, ismertség elérését szolgáló fejlesztések, hagyományos értékkel bíró táborok megvalósításának támogatása című felhívás alapján, Szakmár Községi Sportegyesület, mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

A „Szakmár Községi Sportegyesület fűnyírótraktor beszerzése” című támogatási kérelmét Támogató elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogató Okirat kiállítására 2022. augusztus 2-án került sor.

A projekt megvalósításának kezdete: 2018.05.21.

A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2022.08.02.

Támogatás összege: 1.484.999,- Ft

Szakmár Községi Sportegyesület fő tevékenységi célja Szakmár Község és szállásai vonzáskörzete területén a rendszeres sportolás, testedzés, főként a gyerekek hasznos szabadidő eltöltésének, illetőleg ezek lehetőségeinek biztosítása, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása, a sportszerű magatartás és sporterkölcs szabályainak tiszteletben tartására való nevelés.

E cél eléréséhez a megfelelő minőségű, vonzó helyszín biztosítása szükséges, melynek kialakításához elengedhetetlenné vált egy nagy teljesítményű fűnyíró traktor beszerzése. Ennek érdekében megvásárlásra került a HUSQUARNA TC342 fűnyíró traktor 2019. évben 1.650.001,- Ft összegben, mely azóta is folyamatosan hozzájárul a minőségi foglalkozások biztosításához, mely létfontosságú a gyermekek fejlődése érdekében.

A projekt eredményeként a megvásárolt korszerű fűnyírótraktorral megnöveltük kapacitásunkat, kevesebb anyagi ráfordítással tudjuk megoldani a sportpálya zöldfelületeinek kezelését. Mivel egy-egy alkalommal végzett munka kevesebb időt vesz igénybe, ezáltal a fűnyírást gyakrabban tudjuk elvégezni, melynek következében látványos eredményt tudunk elérni. A csapattagok komfortérzete javult, a mérkőzések során a játék jobb környezetben folytatható. Mindezen túl a községben élő embereknek is példát mutatunk a környezetük rendbe tartása tekintetében.