• Eu-Vitis Hungary Kft. termelési és raktározási kapacitásainak fejlesztése (2022-09-14)
  • Eu-Vitis Hungary Kft. termelési és raktározási kapacitásainak fejlesztése

A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-1.-17 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület - Helyi termék előállításának, feldolgozásának, értékesítésének támogatása című felhívás alapján Eu-Vitis Hungary Kft., mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

Az „Eu-Vitis Hungary Kft. termelési és raktározási kapacitásainak fejlesztése című támogatási kérelmét Támogató elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogató Okirat kiállítására 2021. szeptember 23-án került sor.

Támogatás összege: 3 822 500,- Ft

A beruházás Kiskőrös külterületén valósult meg. A projekt keretében 1 db targonca és 40 db tároló kaloda került beszerzésre.

A tárolókalodák a szaporítóanyag és szaporító alapanyagok szakszerű tárolására alkalmasak. A szaporítóanyagokat rendezetten, kategorizálva lehet tárolni a kitelepítésig, vagy az elszállításig. A targoncával a kalodák egymásra helyezhetőek és a korábbi raktárkapacitás 3-5-szörösére emelkedhetett.