• AKASZTÓ KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA- JÁTSZÓTÉR ÉPÍTÉS (2022-03-30)
  • AKASZTÓ KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA- JÁTSZÓTÉR ÉPÍTÉS

Kedvezményezett neve:                               Akasztó Község Önkormányzata

Címe:                                                             6221 Akasztó, Fő utca 40.

Ügyfél-azonosító:                                          1005278950

Projekt azonosítószám:                                1946767877

Támogatói okirat iratazonosítószáma:        3154972146

A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde– Kunság Vidékfejlesztési Egyesület (cím: 6200 Kiskőrös, Luther M. tér 1., adószám:18281215-1-03) működési területére meghirdetett VP6-19.2.1.-91-3.-17 kódszámú, „Közösségi célú fejlesztések, a helyi életminőség javításának támogatása” című pályázati felhívás keretében Akasztó Község Önkormányzata, mint kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

A projekt címe: Játszótér építés

A 2020. október 01. napján kelt Támogatói Okirat birtokában a projekt megvalósítása megkezdődött.

Megvalósítási hely:   6221 Akasztó, 1203/1 helyrajzi számú (blokkazonosító: DQ2FLK16)                                    ingatlan

Projekt mérföldkövei:

Mérföldkő sorszáma: 1

Megvalósítani tervezett eredmény: Játszótéri eszközök beszerzése, játszótéri kivitelezési munkák elvégzése, műszaki átadás-átvétel és használatba vétel.

Megvalósított eredmény: A projekt keretében óvodás és kisiskolás korúak számára 6 különböző, megfelelő tanúsítvánnyal rendelkező játszótéri elemből álló, térfigyelő kamerarendszerrel, napelemes megvilágítású játszótér kiépítése valósult meg. A beruházás eredménye, hogy a gyerekek számára a közintézményeken kívül biztosít könnyen megközelíthető helyen, természetes környezetben, friss levegőn olyan mozgásfejlesztő kreatív szabadidős tevékenységet, amit ingyen és biztonságosan, gyakorlatilag bármikor igénybe tudnak venni.

A projekt műszaki-szakmai eredményei:

Akasztó belterületén a Fő utca 55-57. szám alatt lévő üzletház mögötti füves területen közcélú feladatokat ellátó játszótér kiépítése valósult meg az alábbiak szerint:

• Tilia Mérleghinta
    • Tilia Dupla hinta
    • Tilia Fészekhinta
    • Tilia Bástya II.
    • Tilia Nagyjátékkör
    • Tilia Kutyus a. kombináció
    • Homok ütéscsillapító talaj kialakítása
    • Kültéri térfigyelő kamerarendszer
    • Megújuló energia hasznosítását szolgáló egyedi napelemes világítási rendszer

Összképileg a játszótérrel egy olyan komplex szabadidő park vált valóra a településen, ahol a kisgyerekek és az őket kísérő felnőttek egyaránt megtalálják kedvükre való kikapcsolódás lehetőségét természetes környezetben, amely hozzájárul az egészséges életmódra való tudatos neveléshez, a közösségi élet erősítéséhez.