• Lucza Szabolcs: Gépbeszerzés - CNC plazmavágó gép (2023-09-30)
  • MŰSZAKI-SZAKMAI BESZÁMOLÓ

Alulírott Lucza Szabolcs (székhely: 6075 Páhi, Petőfi u. 5., adószám: 75863067-2-23) ezúton nyilatkozom, hogy az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület - Helyi fejlesztések támogatása VP6-19.2.1.-91-7-22 kódszámú felhívásra benyújtott pályázatom megvalósítása kapcsán az alábbi műszaki-szakmai beszámolót készítettem el:

Egyéni vállalkozóként a Helyi fejlesztések támogatása című pályázat keretében „Innovatív vállalkozásfejlesztés Páhin” címmel nyújtottam be pályázatot 2022. 05. 10-én. A tervezett fejlesztésre 5.905.512 Ft vissza nem térítendő támogatást nyertem.

A beruházást 1 mérföldkőben terveztem megvalósítani 2022. 09. 30-ig, ami nem volt tartható, mivel a támogatói okiratot csak 2023.02.16-án vettem kézhez. Sajnos a benne szereplő helytelen adatok miatt szükséges miatt volt kifogás benyújtása. Tovább bonyolította a megvalósítást, hogy 2022.11.16. naptól kezdődően vállalkozási tevékenységemet ÁFA-körös egyéni vállalkozóként végzem. Az áfa-fizetési kötelezettség az alanyi adómentességre jogosító értékhatár átlépése miatt vált esedékessé év közben. Emiatt indokolt lett a projekt költségvetésének módosítása is, amellyel kapcsolatban 2023.02.25-én változásbejelentést nyújtottam be. A módosított támogatói okiratot 2023.06.22-én vettem át, de ebben a támogatási összeg tévesen került feltüntetésre. Emiatt ismét módosításra volt szükség. A végleges támogatói okiratot 2023.09.04-én vettem át, így a mérföldkő megvalósítása 2023.09.30-ra módosult.

A beruházás 1 mérföldkőben valósul meg az alábbi tervezet szerint:

1.  (záró) mérföldkő:      2023.09.30.

Műszaki-szakmai eredmények:

1. mérföldkő:

Eredmény megnevezése: Gépbeszerzés (CNC plazmavágó gép), nyilvánosság biztosítása

Eredmény leírása: Az 1. mérföldkő során az eszközbeszerzés keretében 1 db KOIKE PNC-12 Extreme CNC plazmavágógép vágóasztallal, SHARK 105 plazma áramforrással, kompletten beszerzése történt meg. Emellett általános költség elszámolása is történt, a nyilvánosság biztosítása (projekt tábla) is megvalósult.

Az eredmény nem számszerűsíthető egyéb tulajdonsága:

A korszerű és innovatív eszközbeszerzés révén a vállalkozás piaci helyzetének erősítése, versenyképesség és árbevétel növelés

A kötelező tájékoztatás és nyilvánosság követelményének projekt tábla kihelyezésével eleget tettem. A marketing tevékenység megvalósítását a záró kifizetési kérelemig pedig egy, a kötelező elemekkel ellátott hirdetéssel, a Régió Napló 2023 júniusi számában tettem eleget. Ezenkívül hozzájárultam a HACS munkájához projekt adatlap benyújtásával.

A projekt költségvetése a piaci árakhoz igazodóan, reális és költséghatékony módon került összeállításra. A költségtételek átlagos piaci áron kerültek tervezésre, ezáltal hatékony és eredményes pénzgazdálkodás elvét szem előtt tartva a tervezés és a megvalósítás során is. Árajánlatok közül a pályázatban a költséghatékonyságot, az 'értéket a pénzért' elvet és a pályázat célját figyelembe vevő, a legkedvezőbb árajánlattal rendelkező tétel került kiválasztásra.