• Dunapataj Bölcsőde energetikai korszerűsítése (2023-11-03)
  • Bölcsőde energetikai korszerűsítése

Dunapataj Nagyközség Önkormányzata támogatási kérelmet nyújtott be a Vidékfejlesztési Program keretében belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-3.17 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Közösségi célú fejlesztések, a helyi életminőség javításának támogatása című felhívás alapján a bölcsőde energetikai korszerűsítésére.

A Támogató döntése alapján a támogatási kérelem támogatásra alkalmas.

A projekt azonosítószáma: 1915518161

Támogatás összege: 4 999 995 Ft

A támogatás intenzitása: 80 %

A projekt elszámolható összköltsége: 5 882 349 Ft.

A projekt keretén belül a bölcsőde energetikai korszerűsítése valósult meg. A bölcsőde épületének tetőszerkezetére megújuló energiaforrást hasznosító technológia kialakításaként 10,5 kWp teljesítményű, hálózatra visszatápláló napelemes rendszert telepítettünk a villamosenergia fogyasztás csökkentésére, kiváltására. Az épületben a gázfűtéses központi rendszer kiegészítéseként, kiváltásaként elektromos kazánt szereltünk be, mellyel még tovább tudtuk csökkenteni a működési költségeinket, hiszen ki tudtuk váltani a földgázhasználatot és az elektromos kazán működéséhez napenergiát hasznosítunk, megújuló energiaforrást használunk, minimalizálva a villamosenergia fogyasztásunkat.