• Bálázó beszerzése (2023-11-27)
  • Bálázó beszerzése

Dusnoki Csaba Sándor őstermelő támogatási kérelmet nyújtott be a Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-8-23 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Versenyképesség javítását célzó és közösségi célú települési fejlesztések című felhívás alapján eszközbeszerzésre.

A „Bálázó beszerzése” című támogatási kérelmet a Támogató elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogatói Okirat kiállítására 2023. október 5. napján került sor.

A projekt azonosítószáma: 3451641208

Támogatás összege: 21 999 999 Ft

A projekt keretén belül egy John Deere V451R bálázó beszerzésére került sor. Az új eszköz az őstermelő saját gazdaságában termesztett szálastakarmányok, lucernaszéna, fűszéna, valamint búza, kukorica melléktermékeinek betakarítását szolgálja. Az előállított széna és szalma saját állattartásában kerül hasznosításra.

A beszerzett körbálázó gyors, megbízható, nagy teljesítményű. Használata a minőség mellett rendkívül gazdaságos, eredményes betakarítást tesz lehetővé. A munkaeszköz használata innovatív megoldást jelent a gazdaságban, hiszen új, eddig nem alkalmazott betakarítási technológia kerül alkalmazásra kiterjesztve a precíziós gazdálkodást a betakarításra is.

A fejlesztés hosszútávon kiszámítható, fenntartható termelést eredményez, mivel a munkagép használata, működtetése költségtakarékos. A magas szintű gépesítettség, megfelelő és minőségi műszaki feltételrendszer versenyképes gazdálkodást, a termelékenység növelését, új piacok szerzését indukálja.