• Bucka-Szőlő Kft. napelemes rendszer bővítése (2023-11-28)
  • SZAKMAI BESZÁMOLÓ

Projekt címe:  Bucka-Szőlő Kft. napelemes rendszer bővítése

A projekt azonosító száma:  3365615465

Támogatási kérelmünket 2022. április.14-én nyújtottuk be, az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Helyi fejlesztések támogatása című felhívás alapján.

A Bucka Szőlő Kft. a beadott pályázatában napelemes rendszerbővítésére nyújtott be igényt, a közel 60 ha telepített szőlőültetvényhez tartozó öntözőrendszer, megújuló energiaforrást hasznosító technológia kialakítására.

A megvalósítani kívánt projektet 2022. júniusában kezdtük meg, a korábban kapott árajánlat szerinti szerződéskötéssel. A kivitelező az Optimum Solar Home System Kft. volt  A munkaterület átadását követően, a munkálatok az Átadási dokumentáció szerint elkészültek. A teljes munka határidőn belüli befejeztével 2022.07.28-ai teljesítéssel megtörtént. Az MVM Hálózati szolgáltató 2022.08.31. napján a mérőhelyi munkabizonylattal igazolva, kapcsolta be a plusz 10 kWh teljesítményű napelemes rendszert. Ezzel a projekt megvalósult.

A Projektet Támogatói Okiratban foglaltak szerint valósítottuk meg és a kivitelezés során műszaki eltérés nem történt.

A fejlesztés révén, plusz 10 kW -os TRACKER-es  napelemes rendszer megvalósulásánál, beépítésre került 36 db Canadian Solar CS3K 305 típusú napelemek, 1 db Fronius Symo 10.0-3-M típusú invertel, 1 db DEGER 100  napelem tartószerkezet. Továbbá a rendszer kiépítéséhez és működéséhez kapcsolódó szenzorok, központi egység, transformátor és kapcsolóállomás bekötése/szerelése illetve kábel fektetési munkálatok.

Így a napelemes rendszerbővítés során, a már összesen 50 kW -os TRACKER-es  napelemes rendszer működésével, megvalósult az öntözőrendszer működtetéséhez, a szőlőfeldolgozó gépek, berendezések működéséhez szükséges energiaellátás, megújuló energiából, ezáltal a környezetszennyezés tudatos csökkenése is.

A projektet, a tervezett és Támogatói Okiratban szereplő ütemezésen belül tudtuk megvalósítani.

Fontosnak tartjuk, a szőlőtermés termésbiztonságát és a termésmennyiség állandóságát. Az öntözőrendszer működtetésével, a talajminőség javítását is eredményezi. Mindezeket nézve, az egyre gyakoribb extrém időjárási tényezők hatása is jelentősen kihat a termésbiztonságra. Tapasztalható, ha az adott évjáratban, az időjárási tényezők miatt, szárazság van, akkor kevesebb a termés, így a piacon nagyobb a kereslet. A Bucka Szőlő Kft. a fejlesztésével, évről-évre biztosítani tudja a magas minőségű és megfelelő termésmennyiségű szőlőtermést.

A projekt megvalósulásával, a megújuló energiaforrást hasznosító technológia kialakításával, biztosítottá vált a minőségi, takarékos és költséghatékony elv.