• Vadászház felújítása a Kossuth Vadásztársaságnál (2024-02-20)
  • Vadászház felújítása a Kossuth Vadásztársaságnál

A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-7.-22 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Helyi fejlesztések támogatása felhívásra a Kossuth Vadásztársaság, mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

A támogatási kérelmét a támogató elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.

Kedvezményezett neve: Kossuth Vadásztársaság

Ügyfél azonosító: 1003334162

Projekt azonosító: 3375255332

Támogatói okirat azonosító száma: 3416814005

Támogatás összege: 7 499 998 Ft

A fejlesztés részletes szakmai tartalmának bemutatása:

A vadkerti tó üdülőövezetében található a vadászház pihenőépülete, amely 1970-ben épült és a 80-as években bővült közösségi térrel. Az épület azonban elavult, felújításra szorult, mind esztétikai mind műszaki tekintetben. A felújítást követően a pihenőépület alkalmassá vált 4 fő vendégvadász elszállásolására, valamint a vadászházon az üdülőövezet elvárásainak megfelelő külső homlokzat került kialakításra.

A felújítás alakalmával a pihenőépület nyílászárói, villamos hálózata, víz és szennyvíz hálózata cserélésre kerültek. Kialakításra került 2db 2 ágyas szoba, fürdőszobával, valamint közös étkező társalgó helységgel új padló és vizes részek burkolatot kaptak. A teljes vadászház 10cm szigetelést kapott.

A beruházás során a vadászház teljes felújítása történt. A mai kor igényeinek megfelelő homlokzati kialakítással, teljes víz és villanyvezetékek cseréjével.

A fejlesztés-korszerűsítés önmagában is nagy lépés a Vadásztársaság életében, hiszen új korszerű pihenőépület került kialakításra, amely növelheti a hozzánk érkező vendégvadászok számát, itt tartózkodásuk pedig gazdasági szempontból társaságunknak is és a városnak is jelentős előnyöket foglal magában. A fejlesztés során a korszerű nyílászárók beszerzésével és a szigetelés megvalósításával költséghatékonyság és energia hatékonyság is célunk volt.