• Géppark korszerűsítése a FUNDIUM Kft. telephelyén (2024-03-04)
  • Géppark korszerűsítése a FUNDIUM Kft. telephelyén

Szakmai beszámoló

Kedvezményezett neve:                                 FUNDIUM Kft.

Címe:                                                              6332 Uszód, Szabadság u. 25.

Ügyfél-azonosító:                                           1009780365

Projekt azonosítószám:                                   3451713147

Támogatói okirat iratazonosító száma:           3480849592

A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-8-23 (Felhívás kódszáma) kódszámú, Helyi fejlesztések támogatása (Felhívás címe) című felhívás alapján a FUNDIUM Kft. (Kedvezményezett neve), mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

Géppark korszerűsítése a FUNDIUM Kft. telephelyén (Projekt címe) című támogatási kérelmet Támogató elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogató Okirat kiállítására 2023. szeptember 28-án (dátum) került sor, ezt követően került sor a projekt megvalósítására.

Megvalósítási hely:

6332 Uszód, Szabadság u. 25.

Projekt mérföldkövei:

Mérföldkő sorszáma

Mérföldkő elérésének dátuma

Megvalósított eredmény leírása

Mérföldkő eléréséig felhasználni tervezett támogatás összege (Ft)

2024. 06. 30.

Az eszköz beszerzésre került, átvétele, üzembe helyezése és a vételár megfizetése megtörtént.

22.000.000 Ft

Megvalósított tevékenységek:

A vonatkozó felhívás 3.1. A projekt keretében megvalósítandó tevékenységek fejezete szerinti vállalt tevékenység megnevezése és előrehaladásának bemutatása

Tevékenység megnevezése:

A megvalósított tevékenységek ismertetése:

Eszközbeszerzés: YANMAR SV 60 típusú - 4 hengeres, 44,4 LE teljesítményű, 1995 cm3 hengerűrtartalmú, dízel üzemű - midi kotrógép beszerzése. Munkaeszközként beszerzésre kerül egy mechanikus kanál gyorscserélő, egy 300 mm és egy 600 mm mélyásó kanál, 1400 mm hidraulikusan billenthető rézsűkanál és egy SOCOMEC DMS 300 bontókalapács.

A kedvezményezett árajánlatot kért a fenti eszközre 3, egymástól független forgalmazótól. A legkedvezőbb árajánlatot a Best Kft. adta, így nevezett céget választotta a Kedvezményezett. Az eszköz vételára 27.000.000 Ft + ÁFA, azaz bruttó 34.290.000 Ft.

A megrendelés dátuma 2023. november 15.

A Best Kft. 2023. 12. 18-án igazolta vissza a megrendelést, s egyben közölte, hogy az eszköz vételára 27.800.000 Ft + ÁFA összegre módosult. A Kedvezményezett ezt az összeget is elfogadta, s erre vonatkozóan változásbejelentési kérelmet terjesztett elő, mely 2024. 03. 04-i dátummal kedvező elbírálásban részesült.

2024. február 22-én Kedvezményezett a megrendelt kotrógépet a Best Kft. telephelyén átvette, majd saját telephelyére szállítása, üzembe helyezése és leltárba történő felvétele megtörtént. A pénzügyi teljesítése az alábbiak szerint történt:

• 2024. január 12:                       3.530.600 Ft előleg átutalása
    • 2024. február 23:                   31.775.400 Ft végszámla átutalása.

A Kedvezményezett a kötelező nyilvánosság és tájékoztatás érdekében projekttáblát készíttetett, amit a projekt megvalósítási helyszínén elhelyezett.

A Projekt műszaki-szakmai eredményei:

Mérföldkő sorszáma

Eredmény megnevezése

Eredmény leírása

Az eredmény nem számszerűsíthető egyéb tulajdonsága

Az eszköz beszerzése megtörtént.

Az eszköz beszerzésre került, átvétele, üzembe helyezése  megtörtént, a vállalkozás építőipari tevékenység szolgáltatást tud nyújtani.

A lánctalpas eszközzel magas szinten tudják ügyfeleiket kiszolgálni, így a konkurenciával szemben versenyelőnyre tesznek szert.

Uszód, 2024.03.04