• Eszközbeszerzés Binszki Imre gazdaságában (2024-04-02)
  • Eszközbeszerzés Binszki Imre gazdaságában

(2024.04.02.)

A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-8.-23 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Versenyképesség javítását célzó és közösségi célú települési fejlesztések támogatása című felhívás alapján Binszki Imre, mint Kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be.

A támogatási kérelmét a támogató elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.

Kedvezményezett neve: Binszki Imre

Ügyfél azonosító: 1002107965

Projekt azonosító: 3452174763

Támogatói okirat azonosító száma: 3490249371

Támogatás összege: 6 376 204 Ft

A fejlesztés részletes szakmai tartalmának bemutatása:

Beszerzésre került 1 db Pöttinger Top 652 vontatott 6,4 m munkaszélességű rendképző

Elszámolásra került a projektmenedzsment, és a kötelező nyilvánosság biztosítása is megvalósult.

A támogatás segítségével beszerzésre került rendsodró a meglévő szarvasmarha állomány takarmányozását segíteni elő, az 50ha lucerna és a 80ha fűszéna betakarításhoz nyújt segítséget kaszáláskor. A kaszálás után a széna rendsodrásával gyorsabb és könnyebb a bálázás. A rendsodró beszerzésével a termelési és művelési hatékonyságot növeltem, gyorsabb hatékonyabb korszerűbb géppel, a költségeim azonban csökkenthetők. A káros anyag kibocsátásának csökkentésével környezetkímélő hatást érünk el, amely számomra szintén nagyon fontos szempont volt a gép kiválasztásánál.