• Néptáncos ruhák beszerzése (2024-04-09)
  • Dunaszentbenedek Községért Alapítvány

6333 Dunaszentbenedek, Kossuth utca 57.

SZAKMAI BESZÁMOLÓ

Projekt címe: Néptáncos ruhák beszerzése

Támogatás összege: 1 458 124 Ft

A támogatás intenzitása: 90 %

A projekt elszámolható összköltsége: 1 620 139 Ft.

A projekt azonosító száma: 1919482424

Támogatási kérelmünket 2018. március 6-án nyújtottuk be, a VP6-19.2.1.-91-5.-17 kódszámú Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Közbiztonságot javító, kulturális és sport tevékenységet folytató civil szervezetek céljainak elérését szolgáló infrastruktúrafejlesztés, ismertség elérését szolgáló fejlesztések, hagyományos értékkel bíró táborok megvalósításának támogatása című felhívás alapján – melyet a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága, mint Támogató támogatásban részesített.

A projekt célja: 5 db lány viselet (kötény, pruszlik, ingváll, felsőszoknya) és 14 db női viselet (kötény, pruszlik, ingváll, felsőszoknya) ruhák beszerzésével a civil életünk jelentős képviselőjének, a Dunaszentbenedeki Hagyományőrző Néptánccsoportnak a feltételeket biztosítani a hiteles megjelenéshez.

A megvalósítást 2018-ban a pályázat megírásával kezdtük meg. Az egyedi tervezésű és kivitelezésű viseleteket méretvétel után a Tamás és Társai Kft. (6300 Kalocsa, Nagy utca 24.) varróműhelye készítette. A viseletek 2024. március 22. napján átadásra kerültek a néptánccsoport tagjai részére.  A Projektet a Támogatói Okiratban foglaltak szerint valósítottuk meg és a kivitelezés során műszaki eltérés nem történt.

A projekt eredménye:

Néptánccsoportunk tagjai közt gyermekek is vannak, akik "belenőnek" hagyományainkba, ez által identitástudatuk erősödik. A csoport vegyes összetétele folytán segíti a társadalmi felzárkóztatást. Előadásaik alkalmával biztosítják a minőségi szórakoztatást. A Dunaszentbenedek Községért Alapítvány célja a többek között a kultúra támogatása, mely cél a sikeres pályázaton keresztül is megvalósult.

A civil szervezetek támogatása, és a közös rendezvények elősegítik az életszínvonal és a fenntarthatóság növelését, az itt élők életminőségének javulását.

Dunaszentbenedek, 2024. április 9.