• TURISZTIKAI TEVÉKENYSÉGEK ÖSZTÖNZÉSE (2013-11-08)
  • Több mint 13 milliárd forint áll rendelkezésre falusi szálláshelyek létrehozására, a meglévők bővítésére, turisztikai szolgáltatások fejlesztésére, a támogatásra még az idén beadhatók a pályázatok - jelentette be V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Vas megyei Szakonyfaluban.

A támogatási igényeket november 18-tól december 13-ig lehet benyújtani postai úton a területileg illetékes LEADER irodákhoz, a fejlesztésekhez maximálisan 35 millió forint igényelhető - közölte.

Hozzáfőzte: a fejlesztéseket 2014 végéig kell megvalósítani, a támogatás mértéke a hátrányos helyzető térségekben akár 65 százalékos is lehet, a non-profit szervezetek számára adott támogatások mértéke elérheti a 100 százalékot is.

V. Németh Zsolt elmondta: az újabb fejlesztések az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program, illetve a Darányi Ignác Terv keretében valósulhatnak meg, amelynek köszönhetően eddig már 1287 turisztikai célú beruházást támogattak, összesen 27,6 milliárd forint értékben.

Hangsúlyozta: a még rendelkezésre álló forrásból falusi szálláshelyek fejlesztésre, új szálláshelyek építésére és meglévőek bővítésére, minőségi gyermek- és ifjúsági szálláshelyek létesítésére, illetve szálláshely fejlesztéshez nem kapcsolódó agroturisztikai, lovas- és vadászturizmus, erdei- és horgászturizmus, vízi turizmushoz kapcsolódó fejlesztésekre lehet forrásokat elnyerni.

A pályázók lehetnek természetes személyek, mikro-, kis és középvállalkozások, települési önkormányzatok, de akár non-profit szervezetek is.

Hozzáfőzte: a pályázaton maximálisan 35 millió forint támogatást lehet elnyerni, de a LEADER akciócsoportok ezt szabályozhatják 5 millió forinttól 35 millió forintig.

Az ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület illetékességi területén igényelhető legmagasabb támogatási összeg 20 millió Ft. Az Egyesület postacíme: 6200 Kiskőrös, Luther Márton tér 1.

A hatályos támogatási rendelet megjelenéséről tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A teljes cikket az alábbi linkre kattintva érhetik el: