6200 Kiskőrös, Luther M. tér 1. +36 78/415-540
Szaporítóanyag tároló felújítása
MŰSZAKI-SZAKMAI BESZÁMOLÓ
A Vidékfejlesztési Program keretén belül az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-7.-22 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Helyi fejlesztések támogatása felhívásra alapján Filus János, mint kedvezményezett támogatási kérelmet nyújtott be. A támogatási kérelmet a támogató elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.
Kedvezményezett neve: Filus János
Ügyfél azonosítója: 1000651031
Megvalósítási hely: Kaskantyú, külterület 0134/68helyrajzi
Projekt azonosítója: 3376646326
Támogatás összege: 7 499 998 Ft
Eredmény megnevezése: Felújítás, nyilvánosság biztosítása
Eredmény leírása: Helyi termék feldolgozására szolgáló épület korszerűsítése. Szőlővessző, mint helyi mezőgazdasági szaporítóanyag termék előállításához, feldolgozásához, piacra juttatásához szükséges kiszolgáló helyiségeket érintő építési beruházást kívánok végrehajtani.
A tervezett fejlesztést a saját tulajdonomban álló, gazdaságom központjaként megjelölt ingatlanon, Kaskantyú, külterület 0134/68helyrajzi számú ingatlanon kívánom megvalósítani.
A jelenleg meglévő, romos állapotban lévő gazdasági épületet korszerűsítettem.
Megvalósítási helyként megnevezett ingatlan infrastrukturális szempontból kiváló helyen van, hiszen gazdaságom központját jelenti, szóló területeim ölelik körbe, tanyaépület található rajta, illetve az elektromos áram is rendelkezésre áll.
A felújítás nem építési engedélyhez kötött beruházás, a felújítás keretében aláfalazással, -utólagos falszigeteléssel megerősítésre kerültek a teherhordó főfalak, valamint két tároló helyiség kialakításához válaszfal beépítésére került sor. A projekt eredményeként olyan mezőgazdasági kiszolgáló komplexumot került kialakításra, mely az igényes, minőségi termék előállításához nélkülözhetetlen.
A kötelező tájékoztatás és nyilvánosság követelményének projekt tábla kihelyezésével eleget tettem. A projekt költségvetése a piaci árakhoz igazodóan, reális és költséghatékony módon került összeállításra. A költségtételek átlagos piaci áron kerültek tervezésre, ezáltal hatékony és eredményes pénzgazdálkodás elvét szem előtt tartva a tervezés és a megvalósítás során is. Árajánlatok közül a pályázatban a költséghatékonyságot, az 'értéket a pénzért' elvet és a pályázat célját figyelembe vevő, a legkedvezőbb árajánlattal rendelkező tétel került kiválasztásra.