• TURISZTIKAI TEVÉKENYSÉGEK ÖSZTÖNZÉSE JOGCÍM (2013-11-15)
  • Tisztelt Ügyfeleink!

Mint arról korábban beszámoltunk, lehetőség nyílik az idei évben is „Turisztikai tevékenysége ösztönzése” jogcímre támogatási kérelmeket benyújtani.

Tájékoztatjuk Ügyfeleinket, hogy megjelent a Magyar Közlöny 188. számában az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez a LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével 2013-ban nyújtandó támogatások részletes feltételeiről szóló 104/2013. (XI. 14.) VM rendelet (továbbiakban: Támogatási rendelet).

Rövid összefoglaló a jogcímről:

Támogatás vehető igénybe: falusi, egyéb vagy gyermek- és ifjúsági turizmushoz kapcsolódó minőségi szálláshelyek és ahhoz kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, már működő szálláshelyek bővítéséhez, korszerűsítéséhez, akadálymentesítéséhez, szolgáltatásaik fejlesztéséhez; valamint szálláshelyhez nem kötőtő épületek kialakításához, bővítéséhez, átalakításához és eszközrendszerének fejlesztéséhez.

Ügyfélkör: természetes személy, mikro-, kis- vagy középvállalkozás, települési önkormányzat, települési nemzetiségi önkormányzat, önkormányzati társulás, nonprofit szervezet, egyház.

Támogatható tevékenységek: épület felújítás, korszerűsítés, bővítés, eszközbeszerzés.

Támogatás mértéke (ügyfél és megvalósítási hely függvényében): 60-65-100%.

A támogatási kérelem benyújtása: postai úton az ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesülethez munkaszervezeti irodájához 2013. november 25. és 2013. december 20. között.

Az ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület illetékességi területén igényelhető legmagasabb támogatási összeg 20 millió Ft.

Az Egyesület postacíme: 6200 Kiskőrös, Luther Márton tér 1.

A Magyar Közlöny 188. száma az alábbi linkre kattintva elérhető:

Valamint a támogatási rendelet mellékletei az alábbi linken keresztül elérhető: