6200 Kiskőrös, Luther M. tér 1. +36 78/415-540

Hírek

  • Aláírták a támogatói szerződéseket: 2,6 milliárd forintból fejlesztik az aktív turizmust Bács-Kiskunban (2025-07-01)
  • Aláírták a támogatói szerződéseket: 2,6 milliárd forintból fejlesztik az aktív turizmust Bács-Kiskunban

    Összesen több mint 2,6 milliárd forint értékű turisztikai fejlesztés kezdődhet el Bács-Kiskun vármegyében a TOP Plusz program keretében, miután aláírták négy jelentős aktív turizmust érintő projekt támogatási szerződéseit. A beruházások célja, hogy a térség vízi- és kerékpáros turizmusát erősítve új lehetőségeket kínáljanak a kikapcsolódásra, a természeti értékek megismerésére, valamint a helyi gazdaság élénkítésére.

        

        

    „Bács-Kiskun vármegye 119 települése közül 26 érintett ezekben a turisztikai projektekben, ezen kívül több egyesület és szakmai szövetség is, ami jól jelzi, hogy nem pontszerű, hanem hálózatos fejlesztésekben gondolkozunk, amelyek térségi szinten jelenthetnek előrelépést a vármegye turizmusában” – hangsúlyozta Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés elnöke hétfőn, a támogatói szerződések ünnepélyes aláírása alkalmából, a kecskeméti Megyeházán. 

    Mint elhangzott, három víziturisztikai és egy kerékpáros projekt megvalósítása indulhat el, összesen 2,6 milliárd forint értékben. Mindegyik esetében Bács-Kiskun vármegye önkormányzata a konzorciumvezető. A támogatói szerződéseket Vedelek Norbert mellett a Magyar Államkincstár Bács-Kiskun Megyei Igazgatóságának részéről Fehérné dr. Holozsai Nóra igazgató, illetve Dr. Ördögh Attila irodavezetője is aláírta. 

    A projektek a vármegye jelentős részét lefedve – a Homokháttól a Duna menti falvakig – élénkítik majd az aktív turizmust. A fejlesztések nemcsak a helyiek életminőségét javítják, hanem komoly vonzerőt jelenthetnek a belföldi és nemzetközi turisták számára is.

    Vajas-fok: kajakkal a természet szívében

    A „Vajas-fok aktív víziturizmusának fejlesztése” című projekt célja, hogy Kalocsától Érsekcsanádig egy új vízitúra-útvonalat alakítson ki, pihenőhelyekkel, ki- és beszálló pontokkal, eszközbeszerzéssel és marketinggel kiegészítve. A projekt a kajak-kenu sport népszerűségére épít, és nyolc település önkormányzatának együttműködésével valósul meg.

    Duna-völgyi kalandozások: vízen és kerékpáron

    A „Duna-völgyi kalandozások Dél-Bácsban” elnevezésű projekt keretében a Duna-völgyi főcsatorna alsó szakaszán, Császártöltéstől Bajáig valósul meg egy vízitúra-útvonal, mely a meglévő gasztronómiai, kulturális és természeti értékekhez, valamint a térségben megépült, illetve tervezett kerékpárutakhoz kapcsolódik. A fejlesztés célja, hogy ez a víziturisztikai hálózat az év 200 napján elérhető legyen.

    Vízre a Homokháton: lapátos kalandok a főcsatornán

    A „Vízre a Homokháton – Lapátos kalandok” című projekt a Duna-völgyi főcsatorna felső szakaszát – Szabadszállástól Kecelig – teszi bejárhatóvá biztonságos vízre szálló helyek, pihenőpontok és átemelési lehetőségek kialakításával. A projekt célja a térség víziturisztikai kínálatának bővítése, a természetközeli élmények fokozása, és akár többnapos túrák szervezésének lehetővé tétele.

    GirbegurBácska: két keréken Bácska hullámain

    A „GirbegurBácska – Kerekezz Bácska hullámain” projekt révén az EuroVelo13 kerékpárút vármegyei szakaszán kiépül a kiszolgáló infrastruktúra, pihenőhelyekkel, információs táblákkal. Kelebián, Bácsalmáson és Garán pedig új turisztikai attrakciók is vonzzák majd a kétkeréken érkezőket. Emellett a projekt része a látogatómenedzsment fejlesztése, digitális tartalomkészítés, valamint önkormányzati szakemberek képzése is.