• Fejlesztés eredményének közzététele Barkóczi László (2014-06-10)
  • A Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban

nyújtandó támogatás igénybevételével megvalósult beruházás bemutatása

ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület
    HVS intézkedés megnevezése: Versenyképesség
    HVS célkitűzés: Vállalkozás fejlesztése
    Projekt megnevezése: Gépbeszerzés Barkóczi László egyéni vállalkozó versenyképességének növelése érdekébe

A pályázó adatai:
    Név: Barkóczi László egyéni vállalkozó

Lakcím/székhely: 6200 Kiskőrös, Móricz Zsigmond u. 18.

MVH reg. szám: 1004805922

A pályázattal megvalósuló beruházás tárgya: 1 db LERDA SARMENTI T 1500 P venyigebálázó

A projekt megvalósításához igényelt támogatás: 5 211 579 Ft.
    Támogatás intenzitása: 60%

Fejlesztés eredménye:

A mezőgazdaságban dolgozók munkáját ma már nagyon sok gép segíti. Egy nagy gyümölcsösben, szőlőben való munkavégzés, metszés során rengeteg gally keletkezik, amit elszállítani csak speciális géppel lehet. A fejlesztés keretében egy LERDA SARMENTI T 1500 P típusú venyigebálázó került beszerzésre, mely alkalmas a hagyományosan bálázásra kerülő anyagokon kívül a szőlő és a gyümölcsültetvényeken keletkező nyesedék begyűjtésére. Mindez nagy segítséget jelent, hiszen nem kell egyenként összeszedni a levágott szőlővesszőket és gyümölcsfa ágakat.

A venyige bálák így könnyen elszállíthatóak, tárolásuk kisebb helyen is megvalósítható. A nevezett gép segítségével különböző keresztmetszetű és hosszúságú bálák alakíthatóak ki, melyek megújuló energiaforrásként is felhasználhatóak fűtésre és egyéb hőenergia termelésre is.

Kelt.: Kiskőrös, 2014. június 09.