6200 Kiskőrös, Luther M. tér 1. +36 78/415-540

• Dunapataji Horgász Egyesület székhelyének fejlesztése (2024-08-07)
  • Dunapataji Horgász Egyesület székhelyének fejlesztése

A Dunapataji Horgász Egyesület támogatási kérelmet nyújtott be a Vidékfejlesztési Program keretében az Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-91-7-22 kódszámú, Üde-Kunság Vidékfejlesztési Egyesület – Helyi fejlesztések támogatása című felhívás alapján az egyesület székhelyének fejlesztésére.

A támogatási kérelmet a Támogató elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Támogatói Okirat kiállítására 2023. október 5. napján került sor.

A projekt azonosítószáma: 3367523827

Támogatás összege: 5 997 844 Ft

A támogatás intenzitása: 95 %

A projekt elszámolható összköltsége: 6 313 521 Ft.

A projekt keretén belül az egyesület székhelyén, a Horgásztanyán a vizesblokk felújítása, átalakítása valósult meg, mely során kialakításra került egy fiú és egy lány WC, valamint egy fiú és egy lány zuhanyzó. A fejlesztés része volt egy légkondicionáló berendezés beszerelése, mely hűtő és fűtő funkcióval rendelkezik, valamint a tanya szobájában és konyhájában új padlóburkolat készítése. Új ajtókat építettünk be, felújítottuk az épület villamos rendszerét, illetve elvégeztük a beltéri falfestést és a nyílászárók mázolását is. A projekt részét képezte továbbá a horgásztanyához tartozó, egyesületi csónakkikötő deszkázatának és vázszerkezetének fűrészelt akác deszkázatból történő felújítása. Itt az egyesület tagjai és a halőrök tárolják a csónakjaikat.

A horgásztanya egyik kiemelt funkciója a gyermek és ifjúsági horgásztáborok szervezése, megrendezése, melyre már több mint 10 éve minden nyáron sor kerül. A tábor egyre népszerűbb, évről évre egyre nagyobb a túljelentkezés. Annak érdekében, hogy a táborban minél több gyermek vehessen részt, minél több gyermeket tudjunk fogadni, szükség és igény volt a tanya vizesblokkjának korszerűsítésére, átalakítására. A hűtő és fűtő funkcióval is rendelkező légkondicionáló berendezés beszerelésével pedig kora tavasztól késő őszig lehet most már a tanyán tartózkodni, aludni, pihenni. A horgásztanya szinte egész évben kihasználhatóvá és komfortosabbá vált ezáltal, hiszen a nagy melegben a légkondi lehűti a levegőt, hidegebb időben viszont fűteni lehet vele. Az elhasználódott, balesetveszélyessé vált csónakkikötő felújításával újra biztonságosan tárolhatják a halőrök és egyesületi tagok a csónakjaikat.

A Horgásztanya kihasználtsága rendkívül széleskörű. A táborozó gyermeken kívül az egyesület tagjai és más helyi, illetve vendéghorgászok szoktak itt megszállni pihenés szempontjából. Az egyesület a tanyán a horgásztáborok mellett állandó gyermek és felnőtt horgászversenyeket, pontyfogó-versenyeket, egyéb egyesületi rendezvényeket, illetve találkozókat szervez, melyen részt vesznek az ország más településeinek civil szervezetei, egyesületei, az önkormányzat, magánszemélyek és helyi vállalkozók, valamint a helyi iskola.

A projekt eredményeként javultak az egyesületünk tevékenységének elvégzéséhez szükséges feltételek, magasabb szinten tudjuk feladatainkat ellátni. A felújítással igényes körülményeket biztosítunk tagjaink mellett a tanya vendégeinek, a gyermektáborozóknak, igényes, korszerű, biztonságos helyszínt teremtettünk a versenyeknek, rendezvényeknek, találkozóknak. A beruházással megőriztük az eddig beépített fejlesztések eredményeit, megóvjuk, fenntartjuk az épület, építmény állagát.