Pályázati lehetőség – Turisztikai tevékenységek ösztönzése
Megjelent az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez a LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével 2012-től nyújtandó támogatások részletes feltételeiről szóló 52/2012. (VI. 8.) VM rendelet a Magyar Közlöny 2012. június 8-án kiadott 68. számában, valamint elérhető az MVH hivatalos honlapján a 79/2012. (VI.20.) számú MVH Közlemény is.
A pályázati felhívás összefoglalója:
Támogatás vehető igénybe falusi, egyéb vagy gyermek- és ifjúsági turizmushoz kapcsolódó minőségi szálláshelyek és ahhoz kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, már működő szálláshelyek bővítéséhez, korszerűsítéséhez, akadálymentesítéséhez, szolgáltatásaik fejlesztéséhez; valamint szálláshelyhez nem kötőtő épületek kialakításához, bővítéséhez, átalakításához és eszközrendszerének fejlesztéséhez.

Támogatás igénybevételére jogosult:

1. természetes személy,
  2. mikro-, kis- vagy középvállalkozás,
  3. települési önkormányzat,
  4. települési nemzetiségi önkormányzat
  5. önkormányzati társulás,
  6. nonprofit szervezet,
  7. egyház.

Támogatható tevékenységnek és elszámolható kiadásnak minősül:

1. építés, a fejlesztési tevékenységhez kapcsolódó építési munka,
  2. szálláshelyek, szolgáltatások működését szolgáló berendezési tárgyak, eszközök,
  3. horgászati célú fejlesztés, falusi vagy egyéb szálláshely kialakítása esetén fa telepítése,
  4. a szolgáltatás működtetéséhez szükséges minősítési eljárás díja,
  5. egyéb elszámolható kiadások (hirdetés, engedélyezési eljárás díja stb.),
  6. eszközként elszámolható kiadás a vállalkozás támogatható tevékenységét szolgáló szoftver licencek ellenértéke.

A támogatás mérték:

1. természetes személy, mikro-, kis- vagy középvállalkozás, települési önkormányzat, települési nemzetiségi önkormányzat, önkormányzati társulás, egyház és nem közhasznú tevékenységet folytató nonprofit szervezet esetén, ha
    1. a fejlesztést hátrányos helyzetű területen valósítja meg, az összes elszámolható kiadás 65%-a (Császártöltés, Csengőd, Imrehegy, Kaskantyú, Páhi, Tázlár, külterülettel: Kecel), vagy
    2. a fejlesztést nem hátrányos helyzetű településen valósítja meg, az összes elszámolható kiadás 60%-a (Akasztó, Soltszentimre, Tabdi, külterülettel: Kiskőrös, Soltvadkert);
  2. nonprofit szervezet és a beruházás az ügyfél közhasznú tevékenységének ellátásához köthető fejlesztés esetén, az összes elszámolható kiadás 100%-a.

A támogatási kérelmeket postai úton lehet benyújtani Egyesületünkhöz 2012. július 1. és 2012. július 31. között.